Цікаво знати



Як спілкуватися 

батькам та вчителям 

в період карантинних обмежень? 





Несприятлива епідемічна ситуація в країні, спричинена короновірсною інфекцією, привнесла багато змін в організацію освітнього процесу. Через це всі його учасники позбавлені права на безмежну очну комунікацію. Особливо це стосується батьків та вчителів, які мають можливість спілкуватися лише в онлайн-режимі. І тут виникає головне питання, як в такий період проводити батьківські збори?

Спілкування в режимі онлайн звісно має свої переваги. Кожен з дорослих обирає зручний для себе час та місце для перегляду повідомлень та написання коментарів.

Однак така форма комунікація досить часто провокує конфліктні ситуації, оскільки через сухі повідомлення неможливо зрозуміти емоцію людини, яка його пише, в результаті втрачається зміст думки. Тому без очних зустрічей навряд чи вдасться вирішити важливе питання.

У більшості шкіл батьківські збори офлайн збирали на початку нового навчального року, коли після літніх канікул та дистанційного навчання назріла низька питань для очного обговорення. Подальше спілкування батьків та вчителя обмежується групами в соціальних мережах.

На думку освітян, наразі нагальних потреб для онлайн зустрічей немає, оскільки батьки мають доступ до перегляду електронних журналів успішності дітей на платформі «Нові знання». Вони можуть переглядати інформацію на сервісах ZOOM і Google Classroom. Кожен клас має групу у соціальних мережах, де батьки можуть ставити свої питання класному керівнику.

Експерти зауважують, що в процесі онлайн-комунікації освітянам слід постійно аналізувати якість його організації, оперативно реагувати на всі зауваження та корегувати процес, що позитивно впливатиме на подальші стосунки батьків та вчителів. Корисно залучати дорослих до різноманітних челенджів та екоакцій. В деяких школах практикують електронну розсилку листів батькам, де визначені головні питання навчального процесу. В разі необхідності дорослий може зв’язатися з викладачем в Skype чи Zoom.

Якщо виникла нагальна потреба в організації батьківських зборів офлайн, їх рекомендується провести на шкільному подвір’ї з дотриманням всіх протиепідемічних заходів.



Звертаємо вашу увагу на зміни в роботі Національної "гарячої лінії" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

У зв’язку зі скороченням фінансування, з 1 квітня 2020 року гаряча лінія прийматиме дзвінки у будні дні з 10:00 до 18:00.

Номери залишаються незмінними:

0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 123 (безкоштовно з мобільних).




Рада ввела штрафи за цькування в навчальних закладах

Вівторок, 18 грудня 2018, 17:51

Верховна Рада України підтримала проект закону щодо протидії булінгу, який передбачає штрафи за цькування до 3400 гривень.
За відповідний законопроект 8584 проголосували 226 народних депутатів.
Зокрема, статтю 173 КУпАП доповнили статтею 173-4 із визначенням поняття "булінг".
"Булінг, тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого", - йдеться в тексті закону.
Цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
Така ж поведінка вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення буде каратися штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника.
У тексті законопроекту запропонуваному до другого читання повідомляється, що рідні булера повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.
Також передбачається стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850-1700 грн.
Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.





Немає коментарів:

Дописати коментар