Батькам на замітку


Родина для дитини  це тепле гніздечко, в якому вона почуває себе спокійно і впевнено: вона кохана і захищена. Але родина – це не завжди тато, мама, дитина. Настав той час, коли Ви батьки відчуваєте що вашого спілкування з дитиною вже замало. Постає питання, як задовольнити потреби дитини? Шляхів дуже багато. Один з них – це суспільне виховання – дитячий садок. Дитячий садок стає другим домом, вихователь, вихованці групи – другою родиною. Нам, дорослим, варто пам’ятати, що дитина перш за все людина, яка вступає в новий, цікавий, повний нових вражень і знайомств період свого життя. Тільки від нас, дорослих, залежить на скільки цей період буде для дитини позитивний.

Батькам першокласників

Ваша дитина почала новий етап у житті.
Не лише дитина повинна прилаштовуватись до нової ролі, 
але й вся сім'я.
1. Батьки разом з дитиною повинні скласти розпорядок дня - це допоможе навчити дитину бути організованим.
2. Допомагайте дитині робити домашне завдання.
3. Розповідайте дитині кожен день щось цікаве.
4. Спілкуйтесь з дитиною, знайдіть кожен день для того, щоб поспілкуватися всією родиною і розповісти, що у кожного було гарного за день, а що було поганого. 
Якщо було щось погане, то на власному прикладі покажіть дитині, що із поганої ситуації можна винести урок на майбутнє.
5. Підтримуйте дитину.
6. Станьте для дитини не дорослим, а найкращим другом.






Булінґ 


Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. 


Поради батькам:

1. Уникайте стереотипів, ініціаторами булінгу стають не лише агресивні діти чи педагоги.
2. Не закривайте очі на зміни у характері та поведінці дитини, на небажання йти до школи.
3. У школі звертайте увагу не лише на власну дитину.
4. Покажіть дитині, що ви готові без засуджень та критики прийняти будь-яку ситуацію.
5. Дайте дитині можливість відволіктися від конфлікту: подаруйте вихідний, який заповніть позитивними емоціями та враженнями, не будьте відстороненими батьками.
6. Звертайтеся за допомогою до психологів та громадських організацій,якщо ви зіштовхнулися з булінгом в школі.
7. Будьте в темі: все починається з розуміння своїх та чужих прав.
8. Важливо, щоб в закладах освіти втілювалася недискримінаційна політика та озвучувалися стратегії виходу з конфліктів.


Світлина від Дитячий психолог.

Світлина від Дитячий психолог.






Результат пошуку зображень за запитом "права батьків"
Батькам
про права дитини
Пов’язане зображення
Усі люди на Землі мають рівні права та свободи. Ці права закрі­плені Загальною Декларацією прав людини, що прийнята Генераль­ною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948р.Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські пра­ва. Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, проголо­шеною Генеральною Асамблеєю ООН 20.02.1989 р.Права кожної людини закінчуються там, де починаються права іншої, і кожна людина повинна поважати права іншої людини.
Кожна дитина має правo



 на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духов­ного, морального та соціального розвитку;
• на захист здоров'я та медично-санітарне обслуговування;
• на захист від поганого поводження, від відсутності турботи з бо­ку батьків або тих, хто забезпечує за нею догляд;
• на захист від жорстоких, нелюдських або таких, що принижу­ють гідність людини, видів дій чи покарання;
• на захист від будь-якого покарання;• на захист від сексуальних домагань;
• на проживання з батьками та на підтримку контакту з батьками у разі їх розлучення;на вільне висловлювання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;
• на свободу думки, совісті, віросповідання;
• на особисте життя, на недоторканність житла, таємницю корес­понденції.




Коли права дитини порушуються
Коли не гарантована її безпека для життя та здоров'я, « Коли її потреби ігноруються.
• Коли стосовно дитини простежуються випадки насильства або приниження.
• Коли порушується недоторканність дитини.
• Коли дитину ізолюють.
• Коли дитину залякують.
• Коли вона не має права голосу у прийнятті важливого для сім'ї рішення.
• Коли вона не може вільно висловлювати свої думки й по­чуття.
• Коли її особисті речі не є недоторканними.
• Коли її використовують у конфліктних ситуаціях із родичами.
• Коли дитина стає свідком приниження гідності інших людей

 Діти в суспільстві найбільш вразливі. Діти, права яких порушу­ються, часто стають соціально і психологічно дезадаптованими.

Як дитина реагує на порушення прав




• Їй стає важко спілкуватися з однолітками і дорослими (вона блазнює, б'ється, замикається в собі тощо).
• Її турбує особиста безпека й любов до неї.
• Вона часто буває в поганому настрої.
• Може втекти з дому
• Може вживати наркотики або алкоголь.
• Може заподіяти собі смерть.

Результат пошуку зображень за запитом "поради батькам"




Заповіді для батьків

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти бажаєш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив.

3. Не перенось на дитину свої образи, щоб з віком не їсти гіркий хліб. Адже що посієш, то й пожнеш.

4. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному відповідно до сил, і будь впевнений – їй вона важка не менше, ніж тобі, а може, й більше, адже в неї немає досвіду.

5. Не принижуй.

6. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Муч, якщо можеш, але не робиш. Пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.

7. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не бажав би, щоб робили твоїй.

8. Люби свою дитину будь-якою – не талановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись із нею, радій, тому що дитина – це свято, яке поки ще з тобою.


Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення



Пов’язане зображення

Результат пошуку зображень за запитом "поради батькам"

Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті: що мають знати батьки, щоб їх захистити



18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації, який був заснований у 2015 році. Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, проводити відповідне навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків і дітей.

Сексуальне насильство стосовно дітей може відбуватися у різних формах, у сучасному світі - й через Інтернет. Наразі існує багато видів насильства, про які варто знати, щоб уберегти своїх дітей.

Секстинг

Мабуть, кожен із нас хоча б раз чув це слово. Але як правильно його пояснити і чому, власне, "секстинг" - це небезпечно?

Секстинг – це надсилання інтимних фото або відео із використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям.

Чому діти це роблять? Річ у тому, що секстинг - цікавий для дітей: з його допомогою вони вивчають власну сексуальність, виражають довіру. Окрім цього, вважають, що це безпечніше, ніж сексуальні стосунки. Також діти надсилають такі зображення, аби пофліртувати або із бажання отримати комплімент та привернути до себе увагу. У разі підтримки з боку оточуючих, підлітки починають частіше надсилати власні інтимні фото, щоб отримати ще більше уваги.

Довідка: У 2017-2018 роках національна гаряча дитяча лінія "Ла Страда-Україна" отримала 2627 запитів щодо секстингу.

Чи це небезпечно? Так. Секстинг призводить до дуже тривожних наслідків. Матеріали таких переписок можуть бути оприлюднені. Результатом може бути кібербулінг та булінг дитини у школі. Окрім того, важливо пам’ятати, що ми втрачаємо контроль за будь-якою інформацією, що потрапляє в Інтернет. Тож, такі історії можуть негативно вплинути й на життя дитини вже у старшому віці, наприклад, коли він чи вона будуть влаштовуватися на роботу. Адже роботодавець може переглядати профіль потенційного співробітника і побачити там такі світлини.

Що робити, якщо дитина відправила оголені фото? По-перше, важливо спокійно обговорити з дитиною, чому вона це зробила. Далі необхідно зробити скріншот (знімок екрану) сторінки, на якій опубліковані світлини. Після цього - звернутись разом із дитиною до служби підтримки соціальних мереж із проханням видалити ці матеріали, як такі, що є інтимними матеріалами із дітьми. Зв’язатися із батьками дитини, що розповсюджує матеріали та спокійно пояснити про порушення. Скоріше за все вони будуть здивовані та занепокоєні так само як і ви, тому важливо зберігати спокій та повагу. Якщо ситуація не вирішується, то можна звернутись до школи, де навчається дитина, що публікує фото, або до Поліції. У випадках коли почався кібербулінг дитини, варто спостерігати, цікавитись емоційним та психологічним станом дитини та підтримувати її.

Грумінг та сексторшен

Онлайн-грумінгом називають процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з метою сексуального насильства над дитиною у реальному житті чи онлайн (наприклад, змушують дітей робити виконувати певні сексуальні дії перед камерою).

Налагодження довірливих стосунків з дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів чи грошей називають сексторшеном.

Чому діти спілкуються зі злочинцями? Злочинці свідомо будують своє спілкування із дитиною таким чином, щоб викликати в неї теплі почуття та довіру, показати що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Чи це небезпечно? Однозначно, так. Якщо у випадку з секстингом ми маємо як наслідок кібербулінг та булінг, то у випадку з онлайн-грумінгом це може призвести до сексуального насильства у реальному житті, а у випадку з сексторшеном - до шантажу.

Довідка: Згідно з міжнародними експериментами, щонайменше за 18 хвилин злочинець може отримати інтимні фото від дитини. За січень-червень 2020 року національна гаряча дитяча лінія "Ла Страда-Україна" отримала більше 2500 запитів щодо питання безпеки дітей в інтернеті.

Що робити, якщо дитина хоче зустрітися з онлайн-другом? Багато людей почали дружити саме завдяки онлайн-додаткам, але варто знати деякі правила безпеки і розказати про них дитині.

Проговоріть з дитиною місце та час зустрічі з онлайн-другом: порадьте обрати людне і знайоме місце. Нагадайте дитині, що не можна сідати в машину нового друга, говорити свою адресу, дозволяти проводити себе до дому чи іти у гості чи на вечірку. Також ви можете супроводжувати дитину, попередивши її заздалегідь.

Скажіть дитині про те, що будь-якої миті він чи вона може зателефонувати вам або іншому родичу чи близькій людині і попросити її забрати.

Важливо дотримуватися вікових обмежень використання соціальних мереж. Наприклад, згідно з політикою Facebook, діти можуть реєструватися у Facebook та Instagram з 13 років.

Які правила безпеки в Інтернеті слід розказати дитині, щоб вона не стала жертвою сексторшену?

  • В Інтернеті безпечно спілкуватись тільки із людьми, яких дитина знає в офлайн-житті. Якщо дитина спілкується із незнайомцем - важливо не давати свою адресу, номер школи, назви гуртків та іншу приватну інформацію.

  • Порадьте дитині закрити у соціальних мережах сторінку та список друзів від незнайомців та допоможіть зробити ці налаштування.

  • Нагадайте, що у профілях не варто вказувати адресу, номер телефону та школи, де він або вона навчається.

  • Діти не мають позначати геолокацію у своїх публікаціях.

  • Перед публікацією чи надсиланням повідомлень навчіть дитину користуватись "Тестом білборда" – уявляти, що вся інформація, надіслана в Інтернеті, автоматично з'являється на великому білборді поруч зі школою.

Довідка: За статистикою американської організації Thorn, 68% випадків вимагання під час сексторшену не закінчуються, навіть якщо дитина відправила злочинцю те, що його цікавило.

Якщо у вас або у ваших дітей виникли питання про безпеку в інтернеті або ви зіткнулися з кіберзлочинцями, звертайтеся на урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті - 1545 (далі вибрати 3). Фахівці лінії надають кваліфіковані консультації з безпечного користування інтернетом, а також підвищують рівень обізнаності дітей, батьків, фахівців, що працюють в контакті з дітьми, щодо попередження та реагування на ризики, яким діти можуть піддаватися в інтернеті. Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно.


ДОМАШНЯ ДІАГНОСТИКА

 ГОТОВНОСТІ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ

Вашій дитині на 1 вересня вже буде 6 років і наче треба йти у перший клас… Проте ви не впевнені у готовності дитини до навчального процесу? Розумію, адже поняття “готовності” - доволі широке і складається не тільки з освітніх навичок...
Тож як зрозуміти, чи готова ваша дитина до першого класу?
Існує безліч діагностик готовності дитини до школи і серед них можна легко загубитися. Пропоную вам загальний зріз навичок-компетенцій, які бажано допомогти сформувати дитині до походу в школу і за якими можна визначити готовність дитини до першого класу.
На картинках ви знайдете основні запитання, які варто поставити собі, якщо вашій дитині от-от виповниться 6-7 років.
Найголовнішою ознакою готовності дитини до школи є її психологічна стійкість - здатність витримувати шкільне навантаження (нові люди, інформація, правила) за відсутності мами і тата. Здатність витримувати напруження, якщо щось не вийшло, якщо потрібно почекати на результат (а в еру гаджетів це особливо складно). І чи є у дитини мотивація - бажання пізнавати нове. Якщо у дитини сформувалася надійна прив’язаність, є відчуття безпеки та підтримки, то швидше за все, дитина буде готова до дослідження нового шкільного простору.
Ще пропоную ось такі 10 порад батькам майбутніх першокласників:
1️⃣ Організуйте робоче місце дитини.
2️⃣ Допомагайте у будь-яких справах.
3️⃣ Заохочуйте найменші успіхи дитини.
4️⃣ Будьте терплячими.
5️⃣ Щодня читайте дитині.
6️⃣ Постійно розвивайте уяву, мислення.
7️⃣ Давайте відповіді на кожне запитання.
8️⃣ Розмовляйте спокійним тоном.
9️⃣ Давайте дитині посильну роботу.
🔟 Поважайте дитину як рівноправного члена родини.



















І найголовніше: Пам'ятайте, учитися легко, коли вчитися цікаво!
Джерело: Всеосвіта

Немає коментарів:

Дописати коментар